MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta dwustr. zapis.

Grodno, 10 IV 1925

Drogi Bracie!

Dziesięć dni mignęło, a listów do lwowskiego grona 2 nie dokończyłem i - nie wysłałem. Aż mi wstyd, ale co robić, kiedy konfesjonały trzeszczały, a tu i o "Rycerzu" myśleć trzeba. Więc jeszcze coś.

1) "Rycerz" na maj będzie liczył 32 strony, o 8 więcej wedle wskazówki N. O. Prowincjała nieboszczyka 3.

2) Będzie kosztował - 15 groszy w myśl życzenia N. O. Prowincjała 4. (PS - 14 IV. - Nie wiem, bom napisał dopiero do N. O. Prowincjała czy podnosić, czy nie i czekam na odpowiedź) 5.

3) czy reszta (100) "Rycerzy" doszła? To poczta, nie mogąc sobie dać rady, częściami wysyła. - Jeśli jeszcze nie ma, to krzycz reklamacją.

Chciałbym mieć fotografię (bez żadnej plamki białej) internistów, by się czy Cię, a raczej Prowincję i Zakon, nimi pochwalić w kalendarzu. Gdyby tak figurka Niepokalanej stała w środku, to byłoby bardzo pięknie. I powiedziałbym w kalendarzu, że na nich to Wydawnictwo przeznacza czysty dochód, boć i teraz owe 600 zł, które miesięcznie pobiera konwent za 6 braci, zapisuje (wedle uchwały kapituły 20 proc.) 480 za braci a 120 zł na internat) . Tak nie będą nas niepokoić podatkami.

Memento.

Twój
br. Maksymilian

Dopisek Pokaz czcionek załączam.


"1" Na osobę adresata wskazuje uwaga OMK "O. Alfons" na początku listu.

"2" Zob. Pisma OMK I, 85. Mowa tu o listach do o. Bonawentury Podhorodeckiego i o. Samuela Rosenbaigera jako członków zespołu redakcyjnego RN.

"3" o. Alojzy Karwacki

"4" List do o. Peregryna Haczeli nie zachował się. Od maja 1925 zwiększono objętość RN z 24 do 32 stron i podniesiono cenę pojedynczego numeru z 10 na 15 groszy.

"5" Dopisek objęty nawiasami został dodany przez OMK przy powtórnym przeglądzie listu kilka dni później.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA