MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak
Odp.: ms AN. Zob.: W krainę myśli 1946, 413.

Grodno, 21 I 1924

Wielmożny Panie!

Z powodu wielkiego nawału pracy nie mogłem odpowiedzieć na Pański list dotąd.

Niech Niepokalana jak najhojniej błogosławi w gorliwym szerzeniu Jej królestwa, bo gdzie Ona zapanuje, tam i królestwo Przenajświętszego Serca Jezusowego na pewno się ustali.

Co do "Rycerza", to przez cały rok 1925 1 będzie Pan otrzymywał 20 egzemplarzy zupełnie darmo, gdyż jeden z czytelników zrobił fundację na kilkadziesiąt numerów na cały rok.

Proszę się na razie nie kłopotać.

Pochwały też godny jest zamiar utworzenia biblioteki szpitala.

Co do przesłanych książek, są one ze zbiorku a żydwsko-protestanckiego 2; potrafią w tym i owym tomiku pokłonić się kościołowi aż do ziemi, ale to im nie przeszkadza, aby w innych tomikach tej samej biblioteki mówić, że diabła nie ma i nieba też nie ma, a religia żydowska jest ideałem. Znam te serie. Oczywiście, o Najświętszej Maryi Pannie, Matuchnie naszej Niepokalanej, to już ani słowa. Czemu np. w opowiadaniu chociaż doprawdy bezkrytycznym zupełnie, pomija się skrzętnie zjawienia się tak liczne Matki Bożej? Jej się diabeł widać bardzo boi. W zamian za te książeczki prześlę dwie inne, możliwie wedle życzenia.

Życząc błogosławieństwa Niepokalanej, pozostaję

O. Maksymilian

PS - Kartek 3 nie wydrukowaliśmy z powodu wielkiego nawału pracy.


"1" Wydaje się, że rok podany w tekście i data listu nie bardzo ze sobą korespondują; wobec braku oryginału trudno z całą pewnością; ustalić, czy zaszła pomyłka w dacie listu czy w tekście.

"2" Jak wynika z treści listu, chodzi o dwie książeczki, serii być może "Roju".

"3" Prawdopodobnie OMK miał na myśli wywieszki reklamowe RN.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA