MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Kartka poczt. dwustr. zapis.

Grodno, 24 IX 1923

Pochwalony Jezus Chrystus

Drogi Bracie!

Roboty po uszy, ale niech i co napiszę. Zapewne Twoje numery do Nieszawy powędrowały, więc teraz ślę i adres zmieniam 1.

Za artykuły "Bóg zapłać". Jeden już miał wejść do październikowego, ale zostawiłem do listopada 2.

Prosiłem w jednym z numerów, by hurtownicy zwrócili nie sprzedane "kwietnie" i "marce". Wkrótce potem otrzymuję ze Lwowa paczkę z numerami owiniętą - o zgrozo - w najnowszą kartę reklamowca!! Bądź tak dobry i powiedz temu, kto to "popełnił", że owe kartki posyła się, nie jako papier pakowy a, ale dla wywieszenia na drzwiach, murach itd.

Czy o. Bonawentura też uczy 3?

"Memento!"

Twój brat
fr. Maksymilian

PS Może byś się wywiedział od o. gwardiana 4, jaki jest adres do o. Figlewskiego w Ameryce? Gdzie mamy posłać broszurę jego po wydrukowaniu? Jaki adres do o. Fudzińskiego w Amryce? I chociażby przez mającego tu zawitać o. Kornelego to donieś.


"1" W drugiej połowie sierpnia 1923 o. Alfons został przeniesiony do Lwowa na profesora j. polskiego (później i matematyki) w Małym Seminarium OO. Franciszkanów.

"2" W listopadowym numerze RN 1923 znajdują się dwa artykuły podpisane Alfons Kolbe: "Czy jest szczęście na świecie" i "Bolączka"; odkładany był raczej ten pierwszy.

"3" O. Bonawentura Podhorodecki uczył j. łacińskiego 1924-1929 w Małym Seminarium OO. Franciszkanów we Lwowie.

"4" o. Zygmunt Tomczykowski

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA