MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta jednostr. zapis.

Grodno, przed 16 II 1923 1

Pochwalony Jezus Chrystus

Drogi Bracie!

Właśnie dzisiaj otrzymałem list z pieniędzmi i artykułem - Bóg przez Niepokalaną zapłać.

Nie piszę dużo, bo właśnie pakujemy na gwałt; może nam się uda taniej zapłacić??? Za późno dowiedziałem się o podwyżce. - Mea pulpa.

O. Bronisławowi ode mnie gratulacje 2. Nie piszę mu osobnego listu, bo za drogo to kosztuje.

"Memento"

Twój brat
Maksymilian

PS Proszę powiedzieć o. Stanisławowi, że polecam się jego "dolarowej" pamięci 3 na nóż maszynowy dla "Rycerza". - Gemma mu za to rachunki wyrówna. Tego nie zapomnij, bo bieduję bardzo bez tego "gada" (maszynisko to pokaźne).


"1" Datę ustalono na podstawie uwagi o. Alfonsa u góry listu, pisanego na ścinku papieru gazetowego: "16 II 1923 (z Grodna do Nieszawy)". Sądzimy, że jest to data otrzymania listu.

"2" O. Bronisław Stryczny, członek MI, został gwardianem w Nieszawie.

"3" O. Stanisław Czeluśniak, przeniesiony z Nieszawy do Kalisza, powrócił niedawno (w 1920) z USA i mógł liczyć na pomoc ze strony znajomych zza oceanu.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA