MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Kartka poczt. dwustr. zapis.

Zakopane, 18 X 1920

Pochwalony Jezua Chrystus

Drogi Ojcze

Wczoraj wyczerpałem intencje i otrzymałem kartkę z nowymi - Bóg zapłać.

Kiedy wrócę, tego nie wiem, a noże mnie tu przedtem zakopią. Zresztą, jak Pan Bóg da, tak będzie najlepiej. Lewa strona ma się już dobrze, tylko prawa się jeszcze nie zagoiła, bo tam prócz szczytu zajęty jest także drugi płat płucny. Jest tam także "dziurkowanie", a lekarz chce się zabawić w murarza i te dziury wapnem (dobrze, że jeszcze nie cegłami) zatynkować, bo inaczej podobno można by się i nigdy nie doczekać ich zabliźnienia. Ponieważ zaś górale na wszystkie strony budują tu domy, stodoły itd., a nawet nowy szpital się muruje (żniwa pokończono, mają ludzie czas) toteż i moją murarkę w płucach lekarz chce przeprowadzić w ciągu zimy. Już zresztą rozpoczęta.

Cieszy mnie wiadomość co do "biblioteczki" M.I. 1, czy też tylko nie zatraciła nazwy "wypożyczalni", gdyż jej półkami mają być ręce czytających. Zresztą, już o tym zapewne skutecznie pomyśli Przew. O. Magister 2 (a mnie teraz nic do tego) 3.

Z prośbą o memento w św. O. Franciszku

br. Maksymilian M-a

PS Proszę podziękować N. O. Gwardianowi 4 za prędkie przychylenie się do mej prośby, co do przysłania intencji i także Przewielebnemu O. Kustoszowi 5 za subiekcję.


"1" Biblioteczka MI (wypożyczalnia) w Krakowie liczyła 200-300 dzieł i 40 czasopism. - Zob. Pisma OMK VI, 956; RN 2(1923) 107-108.

"2" o. Czesław Kellar

"3" O. prowincjał Alojzy Karwacki polecił nie zajmować się sprawami MI na czas kuracji OMK w Zakopanem (Pisma OMK I, 31).

"4" o. Marian Sobolewski

"5" o. Daniel Bieleń

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA