MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Kartka poczt. dwustr. zapis. i nadr.: Zakopane. Bystra. Kuźnice

Zakopane, 28 IX 1920

Pochwalony Jezus Chrystus

Droga Mamo!

Dopiero co otrzymałem kartkę i przeczytawszy ją zaraz odpisuję. Przez o. Henryka nie mogłem posłać, bo znienacka pojechał. Może pół godziny miałem zaledwie czasu, aby oficjalnie Przewielebnemu O. Gwardianowi 1 kilka słów przesłać. Zresztą trzeba a było zaraz odpisać, nie zrobiłem tego, więc zaniedbałem i źlem zrobił. List z intencją otrzymałem i odprawiłem 20 IX jako "wolną" (bo każdy ma jedną intencja wolną na miesiąc), więc przy pierwszej okazji pieniądze odeślę, bo już tam Opatrzność i Boża daje mi wszystkiego nawet więcej niż potrzebuję.

Co do zdrowia to w lewej stronie płuc już dobrze, ale w prawej jeszcze się nie zagoiło (mówił lekarz), więc jeszcze kilka miesięcy kuracja potrwa, są to bowiem przewlekłe choroby. Ale jak Pan Bóg przez Niepokalaną zrządzi, tak będzie najlepiej.

Z prośbą o modlitwę, abym spełnił Wolę Bożą.

Kochający syn

O. Maksymilian

PS Siostra Teresa od Dzieciątka Jezus już wielu nawróciła. W Jej żywocie obszerniejszym (nowszym) w języku włoskim jest włączonych b przeszło 100 faktów nawróceń i uzdrowień 2.

Mamy tu teraz śliczną pogodę; i to dopomaga do kuracji. Franuś mi odpisał własnoręcznie listem. Niech go Niepokalana ma w opiece.


"1" o. Marian Sobolewski

"2" Nie wiadomo o jaki życiorys chodzi.

"3" Stempel pocztowy nieczytelny z powodu odklejenia znaczka.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA