MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta jednostr. zapis.

Grodno, 5 VI 1927

Telegram 416

Szóstego jedenasta wieczór będę w Zgierzu. Siódmego zwiedzimy Arkadię 1. Dobrze?

Maksymilian


"1" Po powrocie z Zakopanego OMK czuł się zmuszony podjąć rozbudowę wydawnictwa, gdyż dotychczasowe pomieszczenie w klasztorze grodzieńskim było już za ciasne. Rozważał możliwość budowy osobnego domu wydawniczego przy klasztorze grodzieńskim albo nieszawskim: "... Ze szczerym entuzjazmem przyjął o. Bronisław mysi, że "Rycerz" mógłby się przenieść do Nieszawy. Największą salę na dole już Ci na to poświęca. Braci pomocników przyjmie z wielką radością ..." - pisał o. Alfons do OMK z Nieszawy jeszcze 10 IV 1923. Najlepiej byłoby osiąść pod Warszawą lub w samej stolicy. Skoro dowiedziano się, że właściciel "Arkadii", dworku pod Łowiczem, pragnie swą posiadłość ofiarować na dobry cel, powstał projekt rozpoczęcia starań o przekazanie dworku dla wydawnictwa. Arkadia była w posiadaniu Radziwiłłów do dnia 17 I 1945 r. Ostatnim jej właścicielem był Janusz Radziwiłł - zob. Jan Wegner, "Arkadia", Warszawa 1948, 64.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA