MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta dwustr. zapis.

Zakopane, 1 II 1927 1

Pochwalony Jezus Chrystus

Drogi Bracie!

Nie pisałem, bo miałem za dużo "roboty"... na leżaku. I 200 zł i "Rycerza" otrzymałem. Oby mi te pieniądze wraz z przyszłymi obligacjami wystarczyły do zaokrąglenia kuracji. Niech Niepokalana zresztą czyni, jak się Jej podoba, bo i ja, i zdrowie, i choroba Jej własnością i do Jej swobodnej dyspozycji.

O. Julianowi wyraziłem podziękowanie za owe strucle, ale do jego ojca do Wojnicza stąd za daleko - nie słychać, to już chyba, a właściwie zapewne sam listownie tak pięknie podziękowałeś, że poczciwy ten piekarz powiedział sobie: pierwszy raz posłałem, ale dalibóg, że nie ostatni, bo dla Niepokalanej warto.

O. Julianowi nieco gorzej. Leży od kilku dni, dostał zapalenia opłucnej i gorączkuje. Ale lekarz nie uważa tego za coś zbyt wielkiego. - Niechaj tam bracia i za niego, chociażby przez wzgląd na owe zjedzone strucle się pomodlą, bo jego w tym była inicjatywa.

Może Ci wkrótce poślę trochę książek, które tu nabyłem dla redakcji (lub dostałem). Lekarskich nie warto wszystkim pokazywać.

"Memento"

Twój
br. Maksymilian

Dopiski Trzeba Niepokalanej sprawę Jej Milicji polecać, by diabeł nie dał rady bruździć w jej zatwierdzeniu i rozwoju.

Administracyjne rzeczy na osobnej karteczce piszę, bo tak zdaje się wygodniej.


"1" W oryg. mylnie: 1926. Zob. "Dzienniczek mszalny" OMK 95 i 108, oraz uwagę o. Alfonsa na liście: "Odp. 3 II 27 Alf."

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA