MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta jednostr. zapis.

Zakopane, 27 XII 1926

Pochwalony Jezus Chrystus

Drogi Bracie!

Dzisiaj otrzymałem kamasze, za które wręcz br. Zenonowi jako też za jego liścik z życzeniami, przez Niepokalaną "Bóg zapłać".

Chciałem na święta braciom coś więcej ponapisywać 1, ale kaszel upominał się, by raczej o nim pomyśleć. Już go się prawie całkiem pozbyłem. A Ty pewno jeszcze kaszlesz?

Formularze popodpisywałem, ale znowu przekonałem się jak potrzebne są pamiętniki, bo nie wiedziałem czy Cieciura pisze się przez u czy ó; napisałem u.

Br. Zeno owinął buty w papier, ma którym były moje tezy z filozofii, oby one czasem gdzieś się nie zarzuciły. Byś wiedział o co chodzi, wycinek z tego papieru załączam.

Załączam adres nowego prenumeratora.

Czy Franuś tam jest jeszcze?

Pisał mi N. O. Prowincjał 2, że o. Wincenty donosi, iż sprawa MI jest już w Kongregacji 3.

Warto napisać do siostry br. Alberta 4, by opisała jak najszczegółowiej, co o nim wie, i zwróciła się do znających br. Alberta i krewnych, by podobnie uczynili. Niech prześle (o ile jej to nie sprawiłoby przykrości) jego listy i poleci krewnym przesłać. Ten cały ruch lepiej by było robić po cichu, by potem nie zdawało się, że i innym to robić trzeba, a jeżeli się nie czyni, to już Wydawnictwo samo go nie uznaje godnym tego.

Na razie kończę, by prędzej list posłać.

"Memento"

Twój
br. Maksymilian

PS "Pochodni" na grudzień nie otrzymaliśmy 2 egzemplarzy 5.


"1" List OMK z życzeniami świątecznymi do braci zaginął.

"2" o. Peregryn Haczela

"3" Penitencjaria Apostolska 22 X 1926 obdarzyła rzymską MI wieloma odpustami i przywilejami na prośbę Prokuratora Zakonu. Brewe Ojca św. Piusa XI w tej sprawie z dnia 18 XII 1926. Zob. Comm. Ord. 24 (1927) 143-148.

"4" Antonina Olszakowska, w zgromadzeniu Sióstr Szarytek S. Maria Salomea, nie podała jednak szczegółów z życia br. Alberta zmarłego w 1926 tłumacząc się, że od dawna nie przebywała już razem z bratem.

"5" W oryginale znajduje się jeszcze dopisek o. Juliana Mirochny: "Serdecznie pozdrawiam i z Nowym Rokiem życzę jak najobfitszego błogosławieństwa Niepokalanej. Proszą o memento - fr. Julian".

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA