MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg. rkps AN. Kartka poczt. dwustr. zapis. z ilustr. i nadr.: Tatry. Wiatr halny.

Zakopane, 15 X 1926

Pochwalony Jezus Chrystus

Drodzy Bracia!

Za życzenia niech Wam, Kochane Dzieci, jako też i za modlitwy za mnie, Niepokalana jak najhojniej nagrodzi. Co do mego zdrowia niechaj Ona nim jako swą rzeczą i własnością do woli rozporządza. I ja i Wy wszyscy jesteśmy Jej rzeczą i własnością na wieki; niechaj więc sama wyłącznie i dowolnie czyni z nami, z życiem, śmiercią i wiecznością naszą, co się Jej podoba, chociażby to nawet nam nie wydawało się dobre. W akcie poświęcenia się Niepokalanej przy wstępowaniu w szeregi Jej Milicji to oddanie się Jej całkowite uczyniliśmy i przy Jej pomocy żaden z nas nigdy tego nie odwoła.

Czasem mi się zdaje, że może już moje zadanie na ziemi skończone? Się wiem - ale i mnie to nie powinno obchodzić, boć Ona o tym myśli, a my wszyscy tylko o Niej by jak najprędzej cały świat dla Niej zdobyć. - Jakie uczucia wdzięczności przepełnią serce każdego z nas, gdy po skonie ujrzymy Ją, Niepokalaną, która bez żadnych naszych zasług raczyła nas powołać do tak wzniosłej pracy dla Niej.

Polecam się modlitwom

br. Maksymilian

Dopiski W tych dniach przyjedzie tu o. Julian Mirochna; skazał go Rencki na Zakopane na zimę.

I ja tu mam przezimować z polecenia lekarza i woli N. O. Prowincjała 1, by nie opuszczać Zakopanego a, aż lekarz pozwoli i N.O. Prowincjał, by było całkiem dobrze ze zdrowiem.

Br. Salezemu też za liścik serdecznie dziękuję. Nie odpisuję dużo, bo lekarz tak czas podzielił, że mi go nie starczy b na pisanie.

W ostatnich dniach wiatr halny wył i świstał. Oto jego podobizna 2.


"1" o. Peregryn Haczela

"2" Żartobliwa aluzja do widoczku, na kartce pocztowej.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA