MARYJA!

757 - Do ks. Władysława Dubaniowskiego
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: brak
Kop. kalk. maszynopisu.: AN. Jedna karta dwustr. zapis. List na blankiecie z nadr.: Klasztor / OO. Franciszkanów / Niepokalanów / poczta Teresin koło Sochaczewa, stacja kolejowa Szymanów. / Telefony: Teresin koło Sochaczewa nr 13 / Błonie nr 88.

Niepokalanów, 16 VIII 1939

Laudetur Iesus Christus

Przewielebny Księże i Drogi Kolego,

Bardzo a bardzo przepraszam, że tak się opóźniłem z odpowiedzią na list z 29 lipca, ale u nas to za prędko zegary chodzą i słońce za prędko zachodzi, toteż dnie tak migają, że ani się obejrzeć, jak coraz to nowe nazwy miesiąca trzeba umieszczać u nagłówka listów. Wedle prawa mogę intencje zbywające wysyłać jedynie do Prowincjałatu, dlatego odłożyłem i ten list do spraw dla Prowincjałatu. Lecz gdy mi dziś przyszło uzbieraną kupkę spraw wysłać, aż mi wstyd się zrobiło, że tak krzycząca sprawa się odleżała i na domyślne, że były internista Franciszek Kubit, a obecny O. Prowincjał nie inaczej będzie myślał ode mnie, natychmiast wysyłam 10 intencji, a po otrzymaniu wyraźnego zezwolenia spodziewam się, że będę mógł bardziej jeszcze rękę podać.

Ale kiedy się zobaczymy, bo już dwadzieścia siedem lat upływa, jakeśmy się pożegnali. Dla orientacji tylko dodam, że do nas jedzie się z Warszawy w stronę Łodzi i po około godzinnej jeździe wysiada się na stacji Szymanów, przed którą jak na dłoni rozsiadł się Niepokalanów. Gdybym miał sposobność, wpadłbym do Kobylnicy, ale chyba tam komunikacja trudniejsza.

Kończę na razie, bo i dzisiejszy dzień już ma się ku schyłkowi. Zapraszam do Niepokalanowa. Serdecznie i serdecznie pozdrawiam, i o modlitwę za nas wszystkich proszę, byśmy Niepokalanej nie dali rady przeszkodzić w urzeczywistnieniu Jej planów.

Z głębokim szacunkiem

O. Maksymilian M-a Kolbe 1


"1" Na kopii inicjały OMK ręką sekretarza.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA