MARYJA!

689 - Do o. Anzelma Kubita
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: ms AN. Jedna karta jednostr. zapis. List na blankiecie z nadr.: Klasztor / OO. Franciszkanów / Niepokalanów / poczta Teresin koło Sochaczewa, stacja kolejowa Szymanów.

Niepokalanów, 10 IV 1938

Maryja!

Najprzewielebniejszy Ojcze Prowincjale,

Przesyłam wykaz intencji mszalnych i wykaz kasowy za marzec. Ponieważ w myśl decyzji O. Prowincjała połowa z przychodów, mniej lub więcej określonych na kościół, wynosi 62 do 64 tysiące, możemy uważać obecny stan za zwyczajną tylko równowagę.

Braciom profesom powiedziałem o sprawie przenosinowej w myśl listu i udzieliłem napomnienia dwom zacytowanym. Co do br. Ireneusza, nie ma u niego żadnej racji do przemęczenia czy przepracowania. Rwie się teraz na wypoczynek do domu. Przypuszczam, że chciałby może stamtąd starać się o przyjęcie do innych zakonów, jak to stwierdziłem, że raz już nielegalnie usiłował wysłać prośbę gdzieś do Ameryki. Jak dotychczas pewne przyciśnięcie w tej całej sprawie działa na zainteresowanych otrzeźwiająco i zbawiennie.

W sprawie aktualności czy też nieaktualności studiów samolotowych 1 kazałem braciom zainteresowanym spisać racje i je załączam z prośbą o decyzję. Osobiście w bliskiej przyszłości nie widzę jeszcze dostatecznego wykorzystania aeroplanów.

U nas, dzięki Niepokalanej, wszystko dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Z okazji zbliżających się świąt "Wesołego Alleluja" życzę N. O. Prowincjałowi wraz z całym Niepokalanowem i o serafickie błogosławieństwo proszę

br. Maksymilian M-a Kolbe 2


"1" Zob. Pisma OMK IV, 679 przyp. 2.

"2" Własnoręczny podpis.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA