MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta dwustr. zapis.

Niepokalanów, 28 XII 1937

Maryja

Najdroższa Mamo!

Już się czuję dobrze i pracuję. Na święta wyręczył mnie br. Kamil w pisaniu, bo leżałem, ale niedługo. Nawzajem życzę Kochanej Mamie tego, co Niepokalana sama Mamie życzy. W tym liście załączam opłatek przesłany z... Japonii od tamtych braci krajowców Japończyków. Ja z br. Kamilem ułamaliśmy rogi, żeby się z Mamą tak podzielić. - Br. Kamil tymczasem wygotował pocztówka do wysłania. Patrzę, a on mnie żywcem na niej posyła. Sfotografował w Zakopanem.

U nas Niepokalana silnie rozwija swoje dzieło, a diabeł nie omieszkuje bruździć, jak tylko może. Teraz na przykład duszą nas sprawą podatków 1, ale Niepokalana o wszystkim wie.

Br. Kamil tęgo mi dopomaga jako sekretarz osobisty i odpisuje listy do różnych i dygnitarzy także.

Obecnie zaczynamy większą ofensywę MI, by przez lat 5 corocznie podwajać ilość członków.

Z prośbą o modlitwę, bym Niepokalanej nie bruździł.

Wdzięczny syn

O. Maksymilian M. Kolbe


"1" Zob. Pisma OMK IV, 667668.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA