MARYJA!

642a - Do br. Kasjana Teticha
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps Archiwom Prowincji OO. Franciszkanów (OFMConv) w Tokio. Jedna karta jednostr. zapis. Fotokop.: AN.

Niepokalanów, 13 IX 1937

Maryja

Drogie Dziecko!

Pokrótce odpisuję na miły, długi list. Co do umartwień, to jednak trzeba zachować roztropność, by nie narażać swego zdrowia. I to zdrowie nie jest nasze a, ale Jej, więc musimy używać go b jako rzeczy nie naszej.

Co do ojców na misje, bądźmy spokojni. Niepokalana ma swój czas na wszystko. Niezadługo zaczną się święcić nasi interniści. Wtedy przy pomocy Niepokalanej misjonarzy przybędzie. Zdajmy się na Jej Wolę.

Dozwólmy Jej działać, jak Jej się podoba. Możemy starać się, zabiegać, pisać, modlić się, ale nigdy nie tracić pokoju w oddaniu się Jej zupełnym.

Serdeczne pozdrowienia braciom Japończykom.

Z prośbą o modlitwę

br. Maksymilian M-a Kolbe

PS 1


"1" Postscriptum składa się z trzech zdań treści osobistej, odnoszącej się tylko do adresata i jego duchowych potrzeb. Z tych względów pomijamy ten fragment w zbiorze.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA