MARYJA!

289 - Do o. Justyna Nazima {1}
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Jedna karta jednostr. zapis.
Druk.: fragment "Góść Niedzielny" 26(1957) 250.

Nagasaki. 6 III 1931 2

PS 3 - Co do innowacji, tj. drukowania na różnym papierze dla płacących i bezpłatnych, sądzę, że kłóciłoby się to trochę z naszym duchem; wszystkim pragnącym czytać wysyłamy równo i przyjmujemy, co kto może, a choćby kto i nic nie mógł przysłać, mimo to zarówno korzystać ma możność. Klisze wychodzą dobrze; obyśmy my tu w Japonii podobny papier dostać mogli. Są tu dobre, ale dość tęgo drogie.

Życzę podbicia jak najwięcej dusz Niepokalanej, bo to nasze życie, nasz oddech, każde nasze uderzenie serca: oddawać się Niepokalanej coraz to bardziej, bezgranicznie, bezwarunkowo i nieodwołalnie i to oddanie się zaszczepić v sercach wszystkich, na całym świecie, by Ona mogła dowolnie rządzić w sercach naszych i w sercach wszystkich na świecie całym: wykonanie jak najszybsze celu M.I. na całym świecie, a potem dopilnowanie, by nikt sztandaru Niepokalanej z żadnego serca nie usunął.

Co za ogrom pracy. A po śmierci co będzie?... Po życiu tak przetrudzonym, przecierpianym i wyniszczonym dla Niepokalanej??!!...

Twój
br. Maksymilian


"1" Wskazuje na to dopisek u góry listu: o. Justynowi.

"2" dane z listu br. Zygmunta Króla

"3" Dopisek do listu br. Zygmunta Króla, rozpoczętego 5 III, a ukończonego 6 III 1931.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA