MARYJA!

203 - Do o. Kornela Czupryka
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Dwie karty jednostr. zapis.

Marsylia, 7 III 1930

$o Pochwalony Jezus Chrystus

Najprzewielebniejszy Ojcze Prowincjale!

Co do opinii o nowicjuszach 1, którzy się zbliżają do profesji, to mogę tylko w całej pełni potwierdzić, to, co przesłałem jako sprawozdanie z całego nowicjatu, tj. że poza br. Fryderykiem wszyscy, którym czas ślubów się zbliża, zasługują i to bardzo na przypuszczenie do ślubów, bo to co śluby zawierają nauczyli się, i to gorliwie bardzo, wykonywać i jeżeli dalej tak wytrwają będą zakonnikami dobrymi, a nawet mam w Niepokalanej nadzieję, że nieprzeciętnie dobrymi.

br. Maksymilian M-a Kolbe

PS - Przesyłam podobiznę naszego statku, którym dziś o czwartej po południu (za 4 godziny) ruszymy.

Przedsiębiorstwo okrętowe zgotowało nam niespodziankę, bo dało nam jako bilet okrętowy na miejscu bilet na żywność trzeciej klasy, ale na mieszkanie drugiej. Będzie wygodniej i zdrowiej. Cześć Niepokalanej.

Kończę, bo za 2 godziny okręt rusza; jesteśmy już w kabinie - ładnie urządzona. Jeszcze na ląd wychodzimy po zakupy. Z prośbą, by i klerycy czasem się pomodlili, byśmy Niepokalanej nie przeszkadzali.

Z prośbą o serafickie błogosławieństwo

br. Maksymilian z dzieciarnią

PS - Wszyscy zdrowi i cali, i weseli.


"1" Braci-nowicjuszy było wówczas 28, m.in. późniejsi misjonarze: br. Celestyn Moszyński, br. Romuald Mroziński, br. Grzegorz Siry, br. Sergiusz Pęsiek, br. Kasjan Tetich, a także br. Adam Szubartowski, br. Łukasz Kuźba, br. Samuel Piasecki, br. Wawrzyniec Podwapiński i inni. Br. Fryderyk opuścił zakon ze względów zdrowotnych.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA