MARYJA!

189 - Do o. Alfonsa Kolbego
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Oryg.: rkps AN. Kartka poczt. jednostr. zapis.
z ilustr. i nadr.: Orvieto-Panorama (lato mezzogiorno).

Orvieto, 18 I 1930

Pochwalony Jezus Chrystus

Ruszyłem spokojnie do Rzymu, pewny że trafię na 9.45, tymczasem pomyliłem się, bo pociąg dochodzi po południu. Dla odprawienia więc Mszy św. wstąpiłem do Orvieto ze stacji koleją linkową w górę pod kątem coś 50 stopni czy i więcej, a potem omnibusem.

Ze sobą zabrałem z Niepokalanowa list przesłany z kolegium z Rzymu. Nie zauważyłem, że jeszcze nie jest załatwiony administracyjnie; więc go ślę do załatwienia jako "pilny".

Czuję się zdrów i dobrze.

Niepokalana bardzo się mną opiekuje, wyczuwam to silnie.

Memento

br. Maksymilian

Dopisek Drogi Bracie!

Nie wiem, czy pisałem o tym, że w pociągu spotkałem się z profesorem uniwersytetu w Poznaniu, Pollakiem 1. Wśród rozmowy o tym i owym radził, by w sprawie naszego internatu, jeżelibyśmy czego potrzebowali, a także w sprawie praw publiczności zwrócić się do jego brata dra Michała Pollaka, który jest naczelnikiem wydziału prezydialnego w Ministerstwie Oświaty, Bagatela 18.


"1" Zob. Pisma OMK II, 184.

Radio Niepokalanów

Radio Niepokalanów jest najstarszą katolicką rozgłośnią w Polsce. 8 grudnia 1938 św. Maksymilian Kolbe z Niepokalanowa nadał pierwszy program radiowy.

ZASIĘG

Wydawnictwo

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów powstało wraz z założeniem Niepokalanowa w 1927 r. przez św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Naszym celem jest kontynuacja idei św. Maksymiliana, który chciał zdobyć cały świat dla Niepokalanej poprzez "słowo drukowane".

WIĘCEJ

Drukarnia

Naszym klientom oferujemy pełny zakres usług poligraficznych. Świadczymy usługi ksero.

WIĘCEJ

Polecane
WYDAWNICTWA